1. CHEPSTOW
  2. FAIRYHOUSE (IRE)
  3. KEMPTON
  4. LINGFIELD (AW)
  5. NEWCASTLE
  6. WOLVERHAMPTON (AW)
  7. CAULFIELD (AUS)
  8. DOHA (QA)
  9. MEYDAN (UAE)
  10. RANDWICK (AUS)
  11. SCOOP6 RACES

1:55 - MPS Network Maiden Hurdle

2:30 - Network Healthcare Novices' Chase

3:05 - Pertemps Network Industrial Handicap Hurdle (Qualifier Challenger Two Mile Hurdle Series Final)

 

3:40 - Pertemps Network Group Handicap Hurdle (Series Qualifier)

4:15 - Ben Crutchley Memorial Supporting CLIC Sargent Handicap Chase

4:50 - Education Network Handicap Chase

 

5:20 - People Network Maiden National Hunt Flat Race (Conditional Jockeys' And Amateur Riders' Race)

   

1:45 - Winning Fair Juvenile Hurdle (Grade 3)

2:20 - Book For The Easter Festival Mares Handicap Hurdle

2:55 - At The Races Handicap Hurdle

 

3:30 - At The Races Bobbyjo Chase (Grade 3)

4:05 - Irish Stallion Farms European Breeders Fund Beginners Chase

4:40 - Easter Festival 16th - 18th April Hunters Chase

 

5:10 - Ian Smith Memorial (Pro/Am) Flat Race

   

1:15 - Racing UK HD Handicap Hurdle

1:50 - BetBright Genius Adonis Juvenile Hurdle (Grade 2)

2:25 - BetBright Best For Festival Betting Pendil Novices' Chase (Grade 2)

 

3:00 - Sky Bet Dovecote Novices' Hurdle (Grade 2)

3:35 - BetBright Handicap Chase (Grade 3)

4:10 - Watch Live Racing On betbright.com Handicap Chase

 

4:45 - racinguk.com/anywhere Standard Open National Hunt Flat Race

   

STALLS: 5f & 1m - Outside; Remainder - Inside

1:30 - sunbets.co.uk Maiden Stakes

2:05 - Betway Hever Sprint Stakes (Listed Race) (All-Weather Championship Fast-Track Qualifier)

2:40 - Sun Bets On The App Store Handicap

 

3:15 - Betway Winter Derby Stakes (Group 3) (All-Weather Championship Fast-Track Qualifier)

3:50 - 32Red Maiden Auction Stakes

4:25 - Betway Best Odds Guaranteed Plus Handicap

 

5:00 - Betway Handicap

   

1:35 - Betfred Watch SkySports In Our Shops Novices' Hurdle

2:10 - Betfred "£1 Million Cashball" Handicap Hurdle

2:45 - Betfred Eider Handicap Chase

 

3:20 - Betfred Super League Novices' Chase

3:55 - Betfred Supports Jack Berry House Mares' Novices' Hurdle

4:30 - Betfred "The Home Of Goals Galore" Handicap Chase (Qual. For Challenger Middle Distance Chase Final)

 

5:05 - Betfred TV Standard Open National Hunt Flat Race

   

STALLS: 7f - Outside; Remainder - Inside

5:45 - Betway Sprint Classified Selling Stakes

6:15 - Betway Handicap

6:45 - £10 Free At 32Red.com Maiden Auction Stakes

 

7:15 - 32Red.com Handicap

7:45 - 32Red Casino Handicap

8:15 - sunbets.co.uk Handicap

 

8:45 - sunbets.co.uk Download The App Handicap

   

2:05 - Ladbrokes Zeditave Stakes (Group 3) (3yo Colts & Geldings) (Turf)

6f, £53,070.18

1 Benz 18/5
2 Hard Promise 15/1
3 Derryn 14/5F

NR: Armedanddangerous (AUS)

9 ran Distances: ¾l, ½l, ½l
TIME 1m 8.71s

Jockey: Blake Shinn
Trainer: Gordon Richards

2:40 - Heritage Finance Caulfield Autumn Classic (Group 2) (3yo) (Turf)

1m1f, £70,760.23

1 Farson 5/4F
2 Cliff Hanger 5/1
3 Captain Rhett 30/1

12 ran Distances: 1¾l, ½l, ½l
TIME 1m 49.49s

Jockey: Stephen Baster
Trainer: Gai Waterhouse & Adrian Bott

3:15 - Polytrack Angus Armanasco Stakes (Group 2) (3yo Fillies) (Turf)

7f, £70,760.23

1 Savanna Amour 11/2
2 Ellicazoom 17/2
3 Oregon's Day 13/2

NR: Bella Sorellastra (AUS), Fuhryk (AUS)

9 ran Distances: shd, shd, 2l
TIME 1m 22.99s

Jockey: Joao Moreira
Trainer: John & Chris Meagher

 

3:50 - Italktravel Futurity Stakes (Group 1) (3yo+) (Turf)

7f, £176,608.19

1 Black Heart Bart 9/10F
2 Tosen Stardom 16/1
3 Ecuador 9/1

9 ran Distances: nse, ½l, nk
TIME 1m 22.96s

Jockey: Brad Rawiller
Trainer: Darren Weir

4:30 - Crown Lager Peter Young Stakes (Group 2) (2yo+) (Turf)

1m1f, £70,760.23

1 Stratum Star 5/1
2 Humidor 4/1
3 The United States 15/2

11 ran Distances: hd, ½l, hd
TIME 1m 48.25s

Jockey: Mark Zahra
Trainer: Darren Weir

5:10 - Ladbrokes Blue Diamond Stakes (Group 1) (2yo) (Turf)

6f, £535,087.72

1 Catchy 19/5
2 Pariah 3/1F
3 Formality 8/1

NR: Azazel (AUS), Jukebox (AUS), Spoils (AUS)

14 ran Distances: ½l, 1¾l, nk
TIME 1m 9.38s

Jockey: Craig A Williams
Trainer: David A & B Hayes & Tom Dabernig

 

5:50 - The Resimax Group Oakleigh Plate (Group 1 Handicap) (2yo+) (Turf)

5½f, £176,608.19

1 Sheidel 7/1
2 Faatinah 40/1
3 Extreme Choice 27/10F
4 Hellbent 5/1

NR: Missrock (AUS)

17 ran Distances: 1l, shd, ½l
TIME 1m 2.11s

Jockey: Joao Moreira
Trainer: David A & B Hayes & Tom Dabernig

6:30 - Premier Signs Mannerism Stakes (Group 3) (4yo+ Fillies & Mares) (Turf)

7f, £53,070.18

1 Silent Sedition 9/10F
2 Thames Court 15/2
3 Miss Rose De Lago 17/2

10 ran Distances: ¾l, ¾l, shd
TIME 1m 23.18s

Jockey: Craig A Williams
Trainer: Andrew Noblet

 

11:05 - Dukhan Sprint (Local Group 3) (3yo+) (Turf)

11:35 - Al Biddah Mile (Local Group 2) (3yo) (Turf)

1:15 - H.H The Emirs Trophy (Local Group 1) (3yo+) (Turf)

12:00 - Meydan Sobha (Maiden) (Turf)

12:35 - Meydan Sobha Trophy (Handicap) (Dirt)

1:10 - District One Villas (Handicap) (Dirt)

 

1:45 - Mohammed Bin Rashid Al Maktoum City - District One (Handicap) (Dirt)

2:20 - District One Mansions (Handicap) (Turf)

2:55 - District One Trophy (Handicap) (Dirt)

 

3:30 - District One (Handicap) (Turf)

   

3:00 - Vale Edgar Britt OAM Sweet Embrace Stakes (Group 2) (2yo Fillies) (Turf)

6f, £68,421.05

1 One More Honey 20/1
2 Arctic Angel 9/2
3 Teaspoon 5/1

NR: Shudabeen (AUS)

11 ran Distances: 1l, shd, 1½l
TIME 1m 12.28s

Jockey: Jay Ford
Trainer: John P Thompson

3:35 - Schweppes Skyline Stakes (Group 2) (2yo Colts & Geldings) (Turf)

6f, £68,421.05

1 Diamond Tathagata 8/1
2 Coruscate 9/2
3 Single Bullet 5/1

NR: Cuba (AUS), Menari (AUS)

9 ran Distances: hd, ¾l, shd
TIME 1m 14.22s

Jockey: Glyn Schofield
Trainer: Mark Newnham

4:10 - Openmarkets & BMYG Liverpool City Cup (Group 3 Handicap) (3yo+) (Turf)

6½f, £50,438.60

1 McCreery 16/5
2 Arod 11/1
3 Testashadow 15/2

NR: Big Money (AUS), Snippets Land (AUS)

7 ran Distances: 1l, hd, 1l
TIME 1m 19.28s

Jockey: Hugh Bowman
Trainer: Chris Waller

 

4:50 - Theraces.com.au Surround Stakes (Group 2) (3yo Fillies) (Turf)

7f, £68,421.05

1 La Bella Diosa 8/1
2 Omei Sword 17/2
3 Global Glamour 27/20F

10 ran Distances: 1½l, shd, 3l
TIME 1m 25.62s

Jockey: Jason Collett
Trainer: Mandy & Matt Brown

5:30 - TAB Chipping Norton Stakes (Group 1) (3yo+) (Turf)

1m, £209,941.52

1 Winx 11/50F
2 Lasqueti Spirit 150/1
3 Who Shot Thebarman 150/1

10 ran Distances: 2l, 1l, shd
TIME 1m 40.37s

Jockey: Hugh Bowman
Trainer: Chris Waller

6:10 - Guy Walter Stakes (Group 2) (4yo+ Fillies & Mares) (Turf)

7f, £69,590.64

1 Dixie Blossoms 21/10F
2 Zanbagh 7/1
3 Flippant 9/2

NR: First Seal (AUS), Happy Hannah (AUS), Press Report (AUS), Thames Court (AUS)

7 ran Distances: 6½l, 1½l, ½l
TIME 1m 26.58s

Jockey: Timothy Clark
Trainer: Ron Quinton

1:15 - Racing UK HD Handicap Hurdle

2:45 - Betfred Eider Handicap Chase

3:00 - Sky Bet Dovecote Novices' Hurdle (Grade 2)

 

3:35 - BetBright Handicap Chase (Grade 3)

3:40 - Pertemps Network Group Handicap Hurdle (Series Qualifier)

4:15 - Ben Crutchley Memorial Supporting CLIC Sargent Handicap Chase

 

Search

Advanced results search

TOP TEN (GB current season)

Horses £ TOTAL PRIZE
Cue Card 260,477
Native River 236,455
Thistlecrack 184,653
Yanworth 148,070
The New One 138,620
Un De Sceaux 124,458
Vieux Lion Rouge 121,295
Unowhatimeanharry 119,595
Brain Power 119,187
Frodon 105,619